Mehmet Göçmen
Sabancı Holding - CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Göçmen

1957 yılında Bursa’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi’nin ardından yükseköğrenimini 1981 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde, lisansüstü eğitimini ise 1983 yılında Syracuse Universitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Çelik Halat ve Lafarge firmalarında çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 2003-2008 yılları arasında Akçansa’da Genel Müdürlük görevini yürütmüştür. 1 Ağustos 2008 tarihi itibarıyla İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı görevine atanan Göçmen, bu görevi 2011'de bırakmıştır. 20 Temmuz 2009'da Çimento Grup Başkanlığı görevine atanan Göçmen, 1 Eylül 2014'te bu görevi bırakmıştır. 16 Haziran 2014 - 30 Mart 2017 arasında Enerji Grup Başkanlığı görevini sürdüren Göçmen, 30 Mart 2017’den itibaren, Sabancı Holding'de CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
Profesyonel görevlerinin yanısıra 2013-2015 yılları arasında Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmüştür. 

Erdem Seçkin
DTVH Doğan TV Holding - CEO

Erdem Seçkin

1965 yılında Kırklareli'nde doğan Erdem Seçkin, Galatasaray Lisesi'nin ardından 1989 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Erdem Seçkin, iş hayatına 1990 yılında MT olarak başladığı Pfizer İlaçları'ndan dört yılın sonunda Finansman Müdür Yardımcılığı görevini sürdürürken ayrıldı ve kariyerini Japon Tobacco International Türkiye’de (JTI) sürdürdü. JTI'da görev yaptığı 11 yıl boyunca sırasıyla; Finans Müdürü, Finans ve Müşteri Kredileri Müdürü, Bütçe ve Planlama Müdürü ve son olarak Finanstan sorumlu Başkan Yardımcısı (CFO) görevlerinde bulundu. 2005 yılında, Mali İşler ve Hukuk'tan sorumlu Grup Başkanı ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak Doğan TV Grubu’na katıldı. Erdem Seçkin, Doğan TV Grubu’ndaki finans fonksiyonun oluşturulması, iş geliştirme ve stratejik kararların verilmesi ve ortaklar ile ilgili tüm ilişkileri yönetme gibi önemli rolleri başarı ile yürüttü. Mevcut görevlerine ilave olarak 2015 yılında Doğan TV Grubu bünyesindeki operasyonların yönetimini ve performansını geliştirmek üzere yapılacak çalışmaların sorumluluğunu üstlenmek suretiyle Operasyonlar Grup Başkanlığı (COO) görevini de üstlendi. Doğan TV Grubu’nda görev yaptığı 12 yıl boyunca üstlendiği her görevi başarılı bir şekilde icra etmiş olan Erdem Seçkin, 2017 yılında Doğan TV Holding CEO’su olarak terfiyen atanmıştır. Evli ve bir çocuk sahibi olan Erdem Seçkin, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Prof. Dr. İnci Çınarlı
GSÜ İletişim Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. İnci Çınarlı

Prof. Dr. İnci Çınarlı, 1968 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nin ardından, İ.Ü. İletişim Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı. Çınarlı, 2004 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri Anabilim Dalı Halkla İlişkiler Bilim Dalı’ndan doktor unvanını aldı. 2004 yılında Doçent ve 2017 yılında da Profesör unvanını alan Çınarlı, 1994 yılından beri Galatasaray Üniversitesi’nde görev yapıyor. Lisans ve lisansüstü düzeyde ‘Kriz ve Risk İletişimi’, ‘Halkla İlişkiler Kuramları ve Modelleri’, ‘Sağlık İletişimi’ ve ‘Korku Kültürü, Risk Toplumu ve Medya’ derslerini veren Çınarlı’nın bu alanlarda yayınlanmış kitapları, ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleleri ve çeşitli konferanslarda sunulmuş tebliğleri bulunmaktadır.

Prof. Dr. Banu Karsak
GSÜ İletişim Fakültesi – Öğretim Üyesi GSÜ SEM Başkanı

Prof. Dr. Banu Karsak

Prof. Dr. Banu Karsak 1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1991 yılında Galatasaray Lisesi’ni, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimini , İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde ise Doktora eğitimini tamamladı. 1995 yılından beri Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde görev yapan Karsak kurumsal iletişim, kurumsal sosyal sorumluluk, kurum kimliği ve imajı, kurumsal itibar konularında çalışmaktadır. Karsak’ın editörlüğünü yürütttüğü “Kurumsallık Parantezinde Yönetim ve İletişim” başlıklı ve yazarlığını yaptığı “Kurumsal İletişim” adlı bir kitabı bulunmaktadır. Banu Karsak evli ve 2 çocuk annesidir.

Ömer Mert
Fibabanka Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Ömer Mert

1969 doğumlu Ömer Mert, İTÜ Endüstri Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra aynı bölümde Mühendislik Yönetimi yüksek lisansı yaptı. 1993 yılında başladığı sigortacılık sektöründe değişik şirketlerde görevler aldıktan sonra 2003-2005 yılları arasında Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş'de ve 2005 -2012 yılları arasında Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2012-2017 yılları arasında Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş 'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev almış olup 2017 yılı Ocak ayı itibarıyla Fibabanka A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürüdür.

Tolga Görgülü
Oyak Renault İnsan Kaynakları Direktörü

Tolga Görgülü

1988 yılında Galatasaray Lisesinden mezun olduktan sonra 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünü takiben Georgetown Üniversitesinde MBA yapmıştır. Profesyonel iş hayatına Rabak – Telka Bakır fabrikalarında başlamıştır. Daha sonra sırasıyla : Yaşar Holding Dyo Boya Fabrikaları, Akkök Grubu Ak-Al, Akrom – Romanya ve Aktops İplik fabrikalarında Genel Müdüre bağlı olarak İnsan Kaynakları bölüm yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. 2003 – 2005 yıllarında Pepsi International Grubuna bağlı Frito Lay Gıda San A.Ş’de ilk önce Operasyon İnsan Kaynakları ve sonrasında Ülke İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerini yapmıştır. 2005-2006 yıllarında Frito Lay Tarsus fabrikasının kuruluş ve devreye alma projesini yürütmüştür. 2007-2009 yılları arasında PepsiCo Güneydoğu Avrupa Bölgesinde Kamu ve Endüstriyel İlişkiler Müdürlüğü ile Kurumsal İlişkiler görevlerinde bulunmuş aynı zamanda Güneydoğu Avrupa Bölgesi Kriz Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. Sonrasında Goodyear Lastikleri A.Ş. ve Ulkar Holding – Nobel İlaç Gurubunda Organizasyonel Gelişim ve İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonlarında bulunmuştur. Halen Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. de İnsan Kaynakları Direktörü görevini sürdürmektedir. 2000 yılından beri Rotaryen olup, bu sürede Fenerbahçe Rotary Kulübü Başkanlığı ve Guvernör Yardımcılığı görevlerini icra etmiştir.20 yılı aşkın bir süredir yelken yarışçılığı yapmaktadır. Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü, Peryön ve Galatasaray Spor Kulübü Divan Heyeti üyesidir. Eşi Aslı Görgülü ile 1999 yılında evlenmiştir.

Burçin Ressamoğlu
Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri Türkiye - İcra Kurulu Başkanı

Burçin Ressamoğlu

Viyana’da doğan Burçin Ressamoğlu, ortaokulu Avusturya Lisesi’nde, liseyi Viyana Mater Salvotoris’de okudu. Üniversite öğrenimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve İşletme Bölümlerini tamamlayarak mezun oldu. Ressamoğlu, evli ve iki kız çocuk annesi. İş dışında, eşi ve kızlarıyla birlikte yeni yerler keşfederek, yeni kültürler tanıyarak ve yenilikleri deneyerek vakit geçirmekten hoşlanıyor. Profesyonel iş hayatına STFA Ogden’de başlayan Ressamoğlu, daha sonra 2 yıl Siemens’te ve 14 yıl Philips’te farklı organizasyonlarda yöneticilik yaptı. Türkiye dışında İsviçre, Hollanda ve Polonya’da görevler aldı. 2007-2010 yıllarında Philips Asya Pasifik Bölgesi’nde 10’dan fazla ülkeden sorumlu ‘İş Geliştirme Direktörü’ olarak görev yaptı ve bu dönemde ailesiyle Çin’in Shenzen şehrinde yaşadı. 2010 yılında Türkiye’ye döndü ve ‘Philips Orta Doğu ve Türkiye Direktörü’ görevini üstlendi. Burçin Ressamoğlu 2012 yılında dünyada Yaşam Kalitesi Hizmetlerinde lider Sodexo’nun Türkiye Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri İcra Kurulu Başkanlığı görevine geldi. Burçin Ressamoğlu, Sodexo Global tarafından kadın istihdamının ve yeteneklerin gelişimini desteklemek için hayata geçirilen SWIFt Programı’na (Sodexo Women’s International Forum for talent) 2016 yılında katılan ile Türk oldu. Ressamoğlu bu programın komitesinin 30 üyesinden biri olmak üzere 1.300 kişinin bulunduğu üst düzey yöneticiler arasından seçildi. Ressamoğlu bugün hem globalde hem de Türkiye’de çeşitlilik ve kadın yeteneklerin kariyer yolculuklarını desteklemek amacıyla farklı derneklerle iş birliği yaparken, topluma katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar da yürütüyor. Bir Türk kadın lider olarak, 20 yıllık profesyonel hayatında her zaman yüksek enerjiyle ve takım ruhuna inanarak, yenilikçi ve farklılık yaratarak ilerleyen Ressamoğlu, samimi iletişimin ve insan odaklı olmanın farklı ülkeler, kültürler ve sektörlerde başarı sırrı olduğunu deneyimledi.

Doç. Dr. Nazlı Ülbay Aytuna
GSÜ İletişim Fakültesi - Öğretim Üyesi GSÜ MEDİAR Başkanı

Doç. Dr. Nazlı Ülbay Aytuna

Doç.Dr. Nazlı Ülbay Aytuna, Galatasaray Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünü tamamlamış, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Devlet burslusu olarak gittiği Fransa’da Paris I Pantheon Sorbonne Üniversitesi’nde siyaset bilimi alanında gerçekleştirmiştir. 2012 yılında iletişim bilimleri alanında Doçent olmuştur. Siyasi iletişim, ikna stratejileri, dijital iletişim alanlarında yayınları bulunmaktadır. Halen Galatasaray Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler vermektedir. Evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Binnur Zaimler
DÜET EB Kıdemli Danışman

Binnur Zaimler

Galatasaray Lisesi’nin ardından İTÜ Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Binnur Zaimler 1993 yılında İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetimi alanında Koç Holding A.Ş ‘de MT olarak iş hayatına başlamıştır. Beko, Arçelik, Fiba Perakende gibi çeşitli şirketlerde üst düzey görevlerden sonra uzun yıllar çalıştığı Doğan Holding’te son olarak İnsan Kaynaklarından sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. EFQM, Kalder, ISO denetim çalışmalarının yanısıra Sabancı Üniversitesi EDU’da 2006-2007 yıllarında danışmanlık da yapmış olan Zaimler GSÜ Mediar Danışma Kurulu, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Galatasaray Spor Klübü ve ISAR (Uluslararası Astroloji Derneği) üyesidir. DÜET ekibinde İşveren Markası ve Yönetim Danışmanı olmaktan büyük mutluluk duyan Binnur Zaimler evli ve bir kız çocuk annesidir.

Doç. Dr. Ali Faik Demir
GSÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü- Öğretim Üyesi

Doç. Dr. Ali Faik Demir

1969’da İstanbul’da doğan Ali Faik Demir Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi S.B.F’de uluslararası ilişkiler bölümünde eğitim görmüştür. İstanbul Üniversitesi S.B.F’de başladığı siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler yüksek lisans programını 1994’de tamamlamıştır. Aynı üniversitedeki doktora eğitimi sırasında Paris IEP, EHSSS, INALCO, Strasbourg ve Grenoble’da araştırmalarda bulunmuş ve 2000’de doktora derecesini almıştır. 2002’de yardımcı docent ve 2010’da docent olmuştur. Ali Faik Demir, 1994’de girdiği Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim üyeliğini ve halen Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Lisans ve lisans üstü düzeyde “Türk Dış Politikası”, “Türkiyede Siyasal Yaşam”, “Türkiye-Türk Dünyası İlişkileri”, ve “Kafkasya ve Orta Asya’da Strateji” derslerini vermektedir. Uluslararası İlişkiler alanındaki çeşitli dergi ve yayınların danışma kurulu ve yayın kurullarında görev almaktadır. Demir’in bilimsel dergilerdeki makalelerinin yanında “Türk Dış Politikası Perspektifinden Güney Kafkasya”, “Türk Dış Politikasında Liderler” ve “Şaman ve Türk Dünyası” adlı kitapları yayınlanmıştır.

Prof. Dr. Emre Öktem
GSÜ Hukuk Fakültesi- Öğretim Üyesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. Emre Öktem

Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuku Fakültesi’nden mezun olan Emre Öktem; 2001’de hukuk doktoru, 2008’de doçent, 2014’te profesör unvanını almıştır. Halen Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi ve Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı başkanıdır. Öktem’in, milletlerarası hukuk çerçevesinde insan hakları, savaş hukuku, terörizm, deniz haydutluğu, tanıma ve halefiyet konularındaki eserlerinin yanısıra tarih alanında çalışmaları bulunmaktadır. Öktem, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı-Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi’nde danışmanlık ve Türk Mahkemeleri ile uluslararası tahkimlerde bilirkişilik yapmıştır.

Prof. Dr. Kerem Rızvanoğlu
GSÜ İletişim Fakültesi – Öğretim Üyesi Xedzone Kurucu Ortağı

Prof. Dr. Kerem Rızvanoğlu

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışan Kerem Rızvanoğlu halen aynı fakültede Bilişim Anabilim Dalı Başkanlığı’nı yürütmektedir. Rızvanoğlu, 1999 yılından beri insan-bilgisayar etkileşimi disiplini içinde kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi ekseninde araştırmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda; kültürlerarası kullanılabilirlik, evrensel kullanılabilirlik ve mobil kullanıcı deneyimi öne çıkan araştırma başlıkları olarak ifade edilebilir. Bu konularda farklı ölçeklerde araştırma projeleri yürüten ve ulusal - uluslararası dergilerde bir çok makalesi yayımlanan Rızvanoğlu’nun “Herkes için Web: Evrensel Kullanılabilirlik ve Tasarım” adlı ulusal bir kitap ve Görkem Çetin ile birlikte “Research and Design Innovations for Mobile User Experience Design” adlı uluslararası bir kitap çalışması da bulunmaktadır. Alanın en büyük akademik etkinliklerinden birisi olan “International Conference of Human-Computer Interaction” danışma kurulu üyesi olan Rızvanoğlu, “Engelsiz Bilişim Platformu” üyesidir. Rızvanoğlu, 2001 yılından beri kullanıcı deneyimi, kullanılabilirlik ve etkileşim tasarımı başlıkları altında lisans, lisansüstü ve sertifikasyon seviyelerinde farklı kurumlarda ders vermektedir. Rızvanoğlu, geçmiş yıllarda Bağaziçi ve Koç Üniversitesi’nde lisans ve lisansüstü dersler vermiştir. Galatasaray Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi halen düzenli olarak ders vermekte olduğu kurumlardır. Rızvanoğlu, Xedzone Araştırma Danışmanlık şirketinin kurucu ortağı olup 10 yıldan uzun süredir dijital dünyada kurumlara kullanıcı deneyimi araştırma, tasarım, eğitim ve strateji danışmanlığı konularında hizmet vermektedir.

Doç.Dr. Erkan Saka
İstanbul Bilgi Ü. İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü – Öğretim Üyesi

Doç.Dr. Erkan Saka

Doç. Dr. Erkan Saka İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümünde öğretim üyesidir. Aynı üniversitesitede Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Yüksek Lisans programının direktörlüğünü de yürütmektedir. Dijital gazetecilik, yeni medya kültürleri, dijital antropoloji alanında dersler veren Erkan Saka lisans ve yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden aldı. Doktorasını antropoloji alanında Rice University (Houston, ABD)’de tamamlayan Saka’nın 2004 yılından beri sürdürdüğü bir blogu (www.erkansaka.net), koordine ettiği yurttaş gazeteciliği programları ve yerel bir TV programı olarak başlamış ve yeni medya kültürlerine odaklanan Sosyalkafa adlı bir projesi var.

Tuba Köseoğlu OKÇU
Hürriyet Gazetesi İnsan Kaynakları Direktörü İcra Kurulu Üyesi

Tuba Köseoğlu Okçu

1971 yılında İstanbul’da doğan Tuba Köseoğlu Okçu, Notre Dame De Sion Fransız Lisesi’ni takiben, 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden mezun oldu. Köseoğlu Okçu, çalışma hayatına 1994 yılında Simültane Konferans Tercümanı olarak başladı ve Tercüme Konseyi’nde görev aldı. Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Köseoğlu Okçu, 1997-2008 yılları arasında Doğuş Grubu bünyesinde görev yaptı ve sırasıyla Garanti Bankası Eğitim Müdürlüğü’nde Performans Danışmanı, Humanitas Doğuş İnsangücü Yönetimi’nde Üst Düzey Yönetici Geliştirme Müdürü, Doğuş Holding’de İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Doğuş Otomotiv’de İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak görev aldı. Köseoğlu Okçu, 15 Mart 2012 tarihinde başladığı Hürriyet bünyesindeki İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyeliği pozisyonundan önce, 2008-2012 arası Eastpharma Deva Holding İnsan Kaynakları Organizasyonel Gelişim Direktörlüğü görevini yürütmekteydi. Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Köseoğlu Okçu’nun ayrıca seyahat yazıları yazdığı paullende.blogspot.com ve kitap tanıtımları yazdığı paullendereads.blogspot.com isimli blogları bulunmaktadır.

Berna Öztınaz
STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı

Berna Öztınaz

1973 Adapazarı doğumlu olan Berna Öztınaz, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2007 yılında ise Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. Mezuniyetinin ardından bir süre turizm sektöründe çalıştıktan sonra, 1998 yılında Kordsa A.Ş. İnsan Kaynakları ekibine katıldı. Kordsa Türkiye operasyonunun yanı sıra Mısır, Almanya, Arjantin ve İran’daki iştirakler için çeşitli projelerde görev aldı. Kordsa’nın bir Sabancı-Dupont ortaklığı olan Dusa’yı satın alması projesinde ve Kordsa-Dupont ortaklığında aktif olarak çalıştı. 2005 yılında İnsan Kaynakları ve İş Destek Müdürü olarak Enerjisa’ya katıldı. 2007 yılında Enerjisa İnsan Kaynakları ve İş Destek Direktörü görevine atanarak, insan kaynakları, iş mükemmeliği, kurumsal iletişim, satın alma ve hukuk fonksiyonlarını yönetti. Berna Öztınaz, 2012 yılında Stratejik İş Destek Bölüm Başkanı görevine atanarak Sabancı Holding ve dünyanın lider enerji uzmanı E.ON ortaklığında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Enerji A.Ş. altında yapılanmış olan Üretim, Ticaret, Dağıtım ve Satış şirketlerinin stratejik insan kaynakları ve iş destek fonksiyonlarının yönetimini yürütmeye başladı. Satın alma ve birleşmeler, özelleştirme sürecinde insan kaynakları yönetimi, kurum kültürü yönetimi, endüstri ilişkileri yönetimi, kurumsal iletişim ve iş mükemmelliği alanlarında yönetsel çalışmalarını sürdürdü. Öztınaz, 2016 sonunda STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı görevine geçmiştir. Bu rolde, STFA Holding ve bünyesinde bulunan İnşaat, Enerji ve Makina grubu Strateji ve IK fonksiyonları yönetiminden sorumludur. Evli ve bir çocuk annesi olan Berna Öztınaz, 3 dönem Peryön Yönetim Kurulu üyeliğinden sonra 24. Dönem Peryön Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Canan Soybakış
HILTI – Bölgesel Üniversite İlişkileri Direktörü / İK

Canan Soybakış

1970 doğumlu Canan Soybakış, Galatasaray Lisesi’nden mezun olmasının ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Miami Üniversitesi’nde bir yıl eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye döndü. 1994 yılında kariyerinin büyük bir kısmında çalışacağı malzeme planlama, tedarik zinciri, ithalat / ihracat, uluslararası nakliye vb konularla ilgili ilk deneyimine Arçelik – Lojistik Departmanında başladı. Lojistik – planlama alanlarındaki tecrübelerine American Cyanamid ve BASF firmalarında 2004 yılına kadar yönetim ekiplerinin bir parçası olarak devam etti. HILTI’de 2007 yılında Lojistik ve Teknik Servis Direktörü olarak başladı. 2011’de şirketinin kendisine getirdiği farklı bir teklifi kabul ederek İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine geçti. Bu görevi yürüttüğü süre boyunca şirkette birçok yeniliğe önayak oldu ve şirketin “Great Place To Work” ödüllerine giden yolculuğuna öncülük etti. Eylül 2017’de ise yine İnsan Kaynakları alanında yeni hibrid bir role geçti. Bir yanda Hilti Türkiye organizasyonunun kültürel gelişiminden sorumlu Sherpa’lık rolü, diğer yanda ise Hilti Türkiye’nin de bir parçası olduğu üst bölge olan META bölgesinde (Orta Doğu, Türkiye, Afrika) Üniversite İlişkileri sorumluluğunu aldı. İngiltere ILM Enstitüsünden aldığı koçluk sertifika programı ile birlikte kurumsal koçluk ünvanını alan Soybakış, halen kurum içi koçluk çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir. 

Ahu Özyurt
CNN Türk

Ahu Özyurt

CNN TÜRK’ün “10’dan Sonrası” kuşağının sunucusu ve editörü olan Ahu Özyurt, aynı zamanda akşam kuşaklarında yer alan “Türkiye’nin Gündemi” tartışma programının da moderatörüdür. Özyurt, bu görevleri öncesinde CNN TÜRK ve Milliyet’in Washington Temsilciliği görevini yürütmüştür. Hürriyet Daily News Gazetesi’nde haftalık bir köşe yazmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans ve Columbia Üniversitesi’nden master derecesi bulunan Özyurt, 1993’te başladığı kariyerinde Ankara’da Show Tv diplomasi muhabirliği, ATV’de polis adliye muhabirliği, NTV ve CNBC-e’de sunuculuk görevlerini üstlenmiştir. 2007-2009 yılları arasında görev yaptığı Washington’da Obama’nın seçim kampanyasını izledi, içinde yer aldı ve “Obama- Bir kusursuz fırtına” isimli kitabını yazdı. Özyurt, 2014 yılında da gazetecilik serüvenleri ve satır arasında kalan olayları “Gece Görüşü” isimli kitabında topladı. Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nden iki kez en iyi sunucu ve bir kez de Yavuz Gökmen Özel Ödülü sahibi olan Özyurt, CNN International’ın programı World Report’da yayınladığı haberleri ile iki kez ödül kazandı. Twitter’da 410.000’in üzerinde katılımcı ile Türk medyasındaki en aktif sosyal medya kullanıcıları arasındadır.

Sema Pak Karaca
Ipsos Sosyal Araştırmalar Enstitüsü Insight Partner

Sema Pak Karaca

Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünden 2001 yılında mezun olmuştur. Pazar araştırması kariyerine 2002 yılında başlayan Sema Pak Karaca, 2010 yılından itibaren Ipsos’ta görev yapmaktadır. Kariyeri boyunca hızlı ve dayanıklı tüketim ürünlerine yönelik pazar araştırmaları, reklam araştırmaları, segmentasyon araştırmaları, müşteri memnuniyeti araştırmaları gibi pek çok farklı araştırma türlerini gerçekleştirmiş ve yönetmiştir. 2012 yılından itibaren Ipsos Sosyal Araştırmalar Enstitüsü’nde özel şirketler, kamu kurumları, Sivil Toplum Kuruluşları, uluslararası kuruluşlar, yerel yönetimler gibi farklı paydaşların yer aldığı sosyal araştırmalar ve kurumsal itibar araştırmalarından sorumludur.

Eren Çamlıkaya
Yenibiriş Ürün ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür, Öğretim Görevlisi, Konuşmacı

Eren Çamlıkaya

İnternet girişimlerinde 10 yıllık yönetim tecrübesine sahip Çamlıkaya, Üsküdar Amerikan Lisesi'nden sonra İ.T.Ü Elektronik Mühendisliği'nden Lisans ve Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden Yüksek Lisans derecelerini alıp İ.T.Ü İşletme Mühendisliğinde "Girişim Pazarlaması" konusunda Doktora eğitimine başladı. Bu arada organizasyonel dönüşüm ve dijital ürün yönetimi konularında uzmanlaşırken kurumiçi girişimcilik seminerleri de vermeye başladı. Aslanoba Group şirketlerinde görev aldıktan sonra Hürriyet Medya Grubuna bağlı Yenibiris.com'un şirket ortağı ve Genel Müdür'ü olan Çamlıkaya özellikle son 1 yıldır "RecTech (İstihdam Teknolojileri)" ve "Employer Branding (İşveren Markası)" konularında firmalarda farkındalık yaratmak için araştırmalarına devam ederken aynı zamanda Kültür Üniversitesinde Girişimcilik dersleri veriyor.