Prof. Dr. İlber Ortayli
GSÜ Öğretim Üyesi

Prof. Dr. İlber Ortaylı

1947 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul ve Ankara’da tamamladı. 1965’te Ankara Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (1969) ile Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. Viyana Üniversitesi’nde Slavistik ve Orientalistik okudu. Chicago Üniversitesi’nde yüksek lisans çalışmasını Prof. Dr. Halil İnalcık ile yaptı. “Tanzimat Sonrası Mahalli İdareler” ile doktor, 1979’da “Osmanlı İmparatorluğu’nda Alman Nüfuzu” çalışmasıyla da doçent oldu. 1983’te istifa etti. Viyana, Cambridge, Oxford ve Tunus üniversitelerinde misafir öğretim üyeliğiyle birlikte seminerler ve konferanslar verdi. Yerli ve yabancı bilimsel dergilerde Osmanlı tarihinin 16., 19. yüzyılı ve Rusya tarihiyle ilgili makaleler yayımladı. 1989’da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İdare Tarihi bilim dalı başkanı olarak göreve başladı. Ortaylı, 2005–2012 yılları arasında Topkapı Sarayı Müzesi Başkanlığı görevini sürdürmüştür. 2002-2014 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk Tarihi dersleri veren Ortaylı, halen bu üniversitede misafir öğretim üyesi olarak ders vermeye devam etmektedir. Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Rusça ve Farsça dillerini bilen Ortaylı, Uluslararası Osmanlı Etüdleri komiteleri yönetim kurulu üyesi ve Avrupa İranoloji Cemiyeti üyesidir.

Prof. Dr. Emre Öktem
GSÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. Emre Öktem

Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuku Fakültesi’nden mezun olan Emre Öktem; 2001’de hukuk doktoru, 2008’de doçent, 2014’te profesör unvanını almıştır. Halen Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi ve Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı başkanıdır. Öktem’in, milletlerarası hukuk çerçevesinde insan hakları, savaş hukuku, terörizm, deniz haydutluğu, tanıma ve halefiyet konularındaki eserlerinin yanısıra tarih alanında çalışmaları bulunmaktadır. Öktem, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı-Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi’nde danışmanlık ve Türk Mahkemeleri ile uluslararası tahkimlerde bilirkişilik yapmıştır.

Ahu Özyurt
Gazeteci, Yazar, Radyo Programcısı

Ahu Özyurt

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisans derecesini ABD Columbia Üniversitesi’nden aldı. 1993’te başladığı kariyerinde Ankara’da ShowTV diplomasi muhabirliği, ATV polis adliye muhabirliği, NTV ve CNBC-E’de sunuculuk görevlerini üstlendi. Suriye ve Ukrayna krizlerini, İran’da Ruhani dönemine geçiş sürecini yerinde izleyen Özyurt, İran’daki kapalı bulunan ABD Büyükelçiliği binasına uzun zaman sonra giren ilk batılı gazeteci olarak ve gözlemlerini CNN Turk’te yayınlanan “ELÇİLİĞİN SIRLARI” kısa belgeselde topladı. TSK’daki değişim sürecini anlatmak için hazırladığı kadın askerleri anlatan “TSK’da KADIN GÜCÜ” Özel haber dizisini yine CNN Turk’te ve Hürriyet’te yayınladı. Uzun süre CNN Türk’un “10’dan sonrası” kuşağı ve “Türkiye’nin Gündemi” tartışma programının da moderatörlüğünü yürüten Ahu ÖZYURT bu görevleri öncesinde CNN Türk ve Milliyet’in Washington Temsilcisiydi. Hürriyet Daily News Gazetesi’ndeki haftalık köşe yazarlığı görevini ve CNN Turk’teki görevlerini 19 Mayıs 2018 tarihinde bırakmak zorunda kaldı. Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nden iki kez en iyi sunucu ve bir kez de Yavuz Gökmen özel ödülü sahibi olan Özyurt, 2008 ABD Başkanlık seçimini takip ettiği, “Obama: Bir Kusursuz Fırtına” ve gazeteciliğin satır aralarını anlattığı “Gece Görüşü” isimli iki kitabı bulunmaktadır. Harvard Kennedy School yönetici eğitim programında “Kadın ve Güç Yönetimi” sertifikası sahibi, Basın Konseyi Yüksek Kurulu Üyesi’dir.

Prof. Dr. Hülya Tanrıöver
Unesco Toplumsal Cinsiyet Kürsü Başkanı Giresun Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölüm Başkanlığı

Prof. Dr. Hülya Uğur Tanrıöver

Galatasaray Lisesi’ni bölüm birincisi olarak bitirdikten sonra (1974) burslu olarak gittiği Paris-I-Panthéon Sorbonne Üniversitesi’nde hukuk ve siyaset bilimi alanında lisans ve siyaset sosyolojisi alanında yüksek lisans öğrenimi gördü. Montpellier Paul Valéry Üniversitesi sosyoloji bölümünde iletişim sosyolojisi alanında doktora yaptı. Doçentlik unvanını İletişim Bilimleri alanında aldı. 1984- 1996 yılları arasında basın-yayın alanlarında yazar ve yayın koordinatörlüğü, kamuoyu ve pazar araştırmaları alanında proje yöneticiliği ve profesyonel iletişim danışmanlığı gibi görevlerde bulunduktan sonra akademik kariyerine başladı. 1996-2016 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, öğretim görevlisi, yardımcı doçent ve doçent olarak çalıştı, kısa bir süre dekan yardımcısı sıfatıyla görev yaptı. Kuruluşuna katkıda bulunduğu Galatasaray Üniversitesi MEDİAR’da (Medya Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi), yönetim kurulu üyeliği ve müdür yardımcılığı sonrası, müdürlük görevini üstlendi. 2016 yılından bu yana Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nde profesör olarak çalışmakta ve 2017’den itibaren aynı kurumda Radyo Televizyon Sinema bölüm başkanlığı görevini yürütmektedir. Aynı zamanda Giresun Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan UNESCO Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi ve Kadınların Güçlendirilmesi Kürsü’sü başkanıdır. Sinema ve televizyon sosyolojisinin yanı sıra toplumsal cinsiyet çalışmaları ve daha genel düzlemde kültürel çalışmalar alanında araştırmalarını sürdürmekte olup akademik etkinliklerinin yanı sıra başta kendi alanı olmak üzere çeşitli kadın kuruluşlarında çalışmakta ve özel sektörde bu alanlarda yürütülen projelerde danışman veya proje yöneticisi sıfatıyla görev almaktadır. Bu alandaki son kapsamlı çalışması Filmmor ile gerçekleştrdiği (2015) bir AB projesi olan Kadın Cinayetleri araştırmasıdır. Biri ödüllü olmak üzere, dokuz kitabı, uluslararası ve ulusal çok sayıda makalesinin yanı sıra sosyal bilimler ve edebiyat alanında yirmiyi aşkın çevirisi vardır. Akademi ile iş dünyası, kamu kuruluşları ve sivil toplum arasındaki işbirliğinin önemine inanan Hülya Uğur Tanrıöver, Procter&Gamble, Renault, Konda Araştırma, GfK, İstanbul Ticaret Odası, TRT, Mor Çatı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, AÇEV gibi birçok kuruluşla ortak çalışmalara imza atmıştır.

Dr. Gülden Türktan
W20 Kurucu Başkan KAGİDER Onur Kurulu Üyesi

Dr. Gülden Türktan

Dr. Gülden Türktan ekonomist, yönetici ve girişimci bir iş kadınıdır. Ekonomist ve üst düzey yönetici olarak pek çok başarıya imza attı. 1988’den 2008 yılına kadar, 20 yıl süreyle, dünyanın en saygın şirketlerin biri kabul edilen ve bir İsviçre-İsveç elektrik mühendislik şirketi olan Asea Brown Boveri – ABB’de üst düzey görevlerde bulundu, yönetim kurulu üyesi ve yönetim kurulu başkan yardımcısı ve ülke müdür vekili olarak çalıştı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, New York Üniversitesi ve Marmara Üniversite’sinde lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmaları yaptı. MBA derecesi ve doktorası vardır. New York Üniversitesi’nde araştırma görevlisi ve eğitmen olarak çalışmıştır. ABB dahil, muhtelif kurumların Yönetim Kurullarında çalışmış ve toplam 100 yıla ulaşan Yönetim Kurulu tecrübesine sahip dünyanın ender kişilerinden biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin, G20 Başkanlığı sırasında, G20’de kurulmuş ve ülkemiz için bir gurur vesilesi olan W20 – Kadın 20’nin Kurucu Başkanı olarak atandı. W20 Dünya Kurucu Komite Başkanı olarak görevlendirilmesinin ardından, G20’de W20’nin tüm G20 ülkeleri için toplumsal cinsiyet eşitliği açısından sürdürülebilir ekonomik büyümeyi desteklemeyi amaçlayan ve G20 ülkeleri adına ekonomik büyüme ve iş dünyasına kadın katılımını sağlamaya yönelik öneriler içeren W20 tebliğinin hazırlanması ve yayınlanması üzerinde çalıştı. Washington DC’de kurulu Dünya Bankası Cinsiyet ve Ekonomik Kalkınma Danışma Kuruluna davet edildi. Bu kurulda W20 tebliğindeki başlıkların dünya ülkelerini ajandasına girmesi konusunda çalışmalar yapmıştır. 2002 yılında KAGİDER’in kurucuları arasında yer almış, 2009 – 2011 yılları arasında KAGİDER yönetim Kurulunda görev almış, 2011 – 2015 yılları arasında da KAGİDER’in yönetim kurulu başkanlığını üstlenerek KAGİDER’in büyümesine ve yurt içinde ve yurt dışında tanıtımına ciddi katkı sağlamıştır. Birleşmiş Milletlerde ve Birleşik Krallık’ta Westminster Parlamentosu’nda Lordlar Kamerasında ve Avrupa Birliği Parlamentosu’nda konuşmalar yapmış, görüş bildirmiş ve katkı vermiştir. Şu anda KAGİDER’in Onur Kurulu üyesidir ve KAGİDER’in W20’deki temsilini ve çalışmalarını sorumluluğunu üstlenmiştir. Dr. Türktan, Uluslararası Yatırım Derneği YASED’te yönetim kurulu üyesi ve Başkan yardımcısı olarak görev yaptı. TÜSİAD’ın İstihdam ve Sosyal Güvenlik Çalışma Grubu Başkanlığını 2003 – 2017 yılları arasında yürüttü. Halen TÜSİAD üyesidir. 2015 yılında TESEV’in Mütevelli Heyetine davet edilmiştir. Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumunun Bağımsız Kadın Direktörler Platformunun Danışma Kurulu eş başkanıdır. Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumun ev sahipliğinde kurulan %30 Külübü Türkiye Bölümünün Yönlendirme Komitesi üyesi olarak görev yapmaktadır. PWN- Professional Women Network Türkiye Danışma Kurulu üyesi ve IWF – International Women’s Forum kurucu üyesidir.

İrem Özbalyalı
Unilever Liderlik Geliştirme Direktörlüğü

İrem Özbalyalı

“İrem Özbalyalı, 1999 yılında Galatasaray Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, kariyerine Unilever Turkiye’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. İrem Özbalyalı, daha sonra sırayla Türkiye, Romanya ve İran’dan sorumlu Ücretlendirme Müdürü, İnsan Kaynakları Direktörü, Bölgesel ve Global Liderlik Geliştirme Direktörü olarak görev aldı. Türkiye’de üstlendiği görevlerden önce Unilever İngiltere’de kısa dönemli projeler yürüttü. Kariyerine, Unilever’in Kuzey Afrika, Ortadoğu, Türkiye, Rusya, Ukrayna&Belarus (NAMETRUB) Bölgesi, Insan Kaynakları Direktörü olarak devam ediyor.”

Prof. Dr. Banu Karsak
GSÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi GSÜ SEM Başkanı

Prof. Dr. Banu Karsak

Prof. Dr. Banu Karsak 1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1991 yılında Galatasaray Lisesi’ni, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans , İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde ise Doktora eğitimini tamamladı. 1995 yılından beri Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde görev yapan Karsak kurumsal iletişim, kurumsal sosyal sorumluluk, kurum kimliği ve imajı, kurumsal itibar konularında çalışmaktadır. Karsak’ın editörlüğünü yürüttüğü “Kurumsallık Parantezinde Yönetim ve İletişim” başlıklı ve yazarlığını yaptığı “Kurumsal İletişim” adlı bir kitabı bulunmaktadır. Banu Karsak evli ve 2 çocuk annesidir.

Dr. Erdal Ekinci
Esin Avukatlık Ortaklığı – Baker MCKenzie

Dr. Erdal Ekinci

Eğitim ve kayıtlı olduğu kurumlar

 • İstanbul Barosu, Ağustos 2018
 • İstanbul Kültür Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Türkiye, 2017
 • İstanbul Bilgi Üniversitesi, Ph.D. (doktora derecesi), Türkiye, 2009
 • Sabancı Üniversitesi, Executive MBA, Türkiye, 2004
 • Boğaziçi Üniversitesi, İşletme (lisans), Türkiye, 1997
Diller
 • Kürtçe
 • İngilizce
Çalışma alanları Kariyerine 1997 yılında Arthur Andersen'da başlayan Dr. Erdal Ekinci, ofis tarihinde çifte terfi alan ilk kişi olarak burada yönetici pozisyonuna yükseldi. 5 yıllık Arthur Andersen deneyiminden sonra, Türkiye'nin önde gelen üretim/ihracat şirketlerinden biri olan Flokser Group'ta 2 yıl süreyle CFO olarak görev aldı. Daha sonra, önde gelen bir vergi danışmanlık firmasında partner olarak uzun yıllar çalıştı. Baker McKenzie'nin üyesi olan Esin Avukatlık Ortaklığı'na 2014 yılında katılan Erdal Ekinci'nin aşağıdakilerle sınırlı olmamak üzere birçok vergisel konuda geniş çaplı deneyimi bulunmaktadır:
 • Şirketlerin vergilendirilmesi
 • Transfer fiyatlandırması
 • Vergi uyuşmazlıkları
 • Birleşme ve devralmalar ile girişim sermayesi ve özel sermaye şirketlerinin vergilendirilmesi
 • Finansal yapılar ve halka arza ilişkin vergisel konular
 • Uluslararası vergilendirme ve grup şirketlerine ilişkin vergi yapılandırmaları ve planlamaları
 • Varlık yönetimi
Dr. Erdal Ekinci, Doğuş Üniversitesi'nde "Vergi Mevzuatı ve Türk Vergi Sistemi" dersleri vermiştir. Ayrıca, Sabancı Üniversitesi'nin Yönetici Geliştirme Birimi bünyesinde çeşitli eğitimler vermiştir.
Mesleki kuruluşlara üyelikler
 • Uluslararası Barolar Birliği
 • Türkiye İngiliz Ticaret Odası
Ödüller
 • ITR | 2014, 2015, 2016, 2017 - ITR's Indirect Tax Leaders, Turkey (ITR Dolaylı Vergi Liderleri Türkiye)
 • ITR | 2017 - ITR's Tax Controversy Leaders Turkey (ITR Vergi Uyuşmazlıkları Liderleri Türkiye)
 • Legal 500 - Turkey | 2017 - "sektör bilgisi, hukuk geçmişi ve yılların getirdiği vergi tecrübesinin mükemmel birleşimi"

Orkan Aytulun
Alibaba Group – Tradefive CEO ve YK Üyesi

Orkan Aytulun

1973 yılında İstanbul’da doğdu. İzmir Özel Yamanlar Koleji’nden mezun oldu. Lise dönemi boyunca İzmir Karşıyaka Spor Kulübü’nde basketbol oynadı. İzmir 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatı 1997 yılında bir tekstil firmasında başlayan Aytulun 1998 yılında Rifle - Calvin Klein grubunda bölge müdürü ve Türkiye Cumhuriyetlerden sorumlu yönetici olarak görev yaptı. 1999 yılında Superonline Ege Bölge Müdürlüğü’nde Satış Temsilcisi olarak işe başladı. 2. altı ayın sonunda Türkiye’deki en başarılı satıcı seçildi. 2002 yılında Superonline’da kanal satış şefi görevini üstlendi. Aynı yıl AVEA’ da Ege Bölgesi Bireysel Müşterilerden sorumlu yönetici olarak işe başladı. Yöneticiliğini gerçekleştirdiği Ege Bölgesi Kurumsalda en başarılı satış ekibi seçildi. 2009 yılında AVEA Operasyondan sorumlu Türkiye Satış Müdürü pozisyonuna getirildi. 2011 yılında Millenicom’ da Kurumsal Kanallar Satış Direktörü olarak işe başladı. 2013 yılında Vodafone’ a Kurumsal Satış Geliştirme Kıdemli Müdürü olarak geçiş yaptı. 2015 yılından itibaren Alibaba.com ve Alibaba Cloud’un iş ortağı TradeFive’ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü görevini yürütmekte. Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi olan Aytulun’a göre sahip olduğu profesyonel sporcu geçmişi kariyer basamaklarını çıkarken hep yanındaydı. Aytulun evli ve bir çocuk babasıdır.

Rana Kotan
Sabancı Vakfı Programlar ve Uluslararası İlişkiler Direktörü

Rana Kotan

Rana Kotan, finans ve filantropi alanında yaklaşık 20 yıllık iş tecrübesine sahiptir. 2013 yılından beri Sabancı Vakfı Programlar ve Uluslararası İlişkiler Direktörü olarak görev yapmaktadır. Vakfın kadınlar, gençler ve engellilere eşit fırsatlar yaratılmasını ve bu grupların topluma aktif katılımlarını destekleyen programların yönetilmesinden sorumludur. Program stratejileri geliştirme ve hibe programları yönetme konusunda tecrübelidir. Rana ayrıca Vakfın yabancı ortaklar ve diğer uluslararası kurumlarla olan ilişkilerini yürütmektedir. 2013-2017 yılları arasında Avrupa Vakıflar Merkezi’nin Yönetim Kurulu’nda Sabancı Vakfı’nı temsil temsil etmiş, 2014-2017 yılları arasında TACSO’nun Ulusal Danışma Kurulu üyeleri arasında yer almıştır. Alliance Dergisi’ne ve alandaki diğer yayınlara yazılar yazmakta ve filantropi alanında düzenlenen konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır. Sabancı Vakfı öncesinde Sabancı Holding, EFC İstanbul Menkul Değerler, Global Menkul Değerler ve Arthur Andersen’da finans ve strateji ile ilgili pozisyonlarda çalışmıştır. Rana Kotan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans, Yale Üniversitesi İşletme Bölümü’nden yüksek lisans (MBA) derecesine sahiptir.

Doç. Dr. Nazlı Aytuna
GSÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi GSÜ MEDİAR Başkanı

Doç. Dr. Nazlı Aytuna

Doç.Dr. Nazlı Ülbay Aytuna, Galatasaray Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünü tamamlamış, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Devlet burslusu olarak gittiği Fransa’da Paris I Pantheon Sorbonne Üniversitesi’nde siyaset bilimi alanında gerçekleştirmiştir. 2012 yılında iletişim bilimleri alanında Doçent olmuştur. Siyasi iletişim, ikna stratejileri, dijital iletişim alanlarında yayınları bulunmaktadır. Halen Galatasaray Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler vermektedir. Evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Özgür Özvardar
Verifone Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı & Genel Müdürü

Özgür Özvardar

Özgür Özvardar, e-ödeme alanında küresel bir lider olan Verifone’un Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı & Genel Müdürüdür. Büyümeyi yönetmek, stratejik yönlendirme yapmak ve farklı özellikleri bünyesinde barındıran bu bölgedeki operasyonların sorunsuz işleyişini sağlamak, Verifone’un bu önemli ve dinamik bölgedeki faaliyetlerini gözetmekten sorumlu olan Özgür’ün görevleri arasındadır. Pragmatik ve öngörülü bakış açısıyla Verifone Orta Doğu ve Kuzey Afrika ekibi için başarılı bir lider olarak kendini kanıtlamıştır. Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin önde gelen alıcıları, düzenleyicileri ve tüccarları için kilit ticari projeleri yönlendirmenin yanı sıra hükümetler, teknik ortaklar ve yeniden satıcılar ile güçlü ilişkiler kurmaktan sorumludur. Verifone ailesine 2008 yılında Türkiye’deki bankacılık piyasasından sorumlu Müşteri Yöneticisi olarak katılmıştır. 2010 yılında ise Satış Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Kuzey Afrika bölgesinin de sorumluluğu altına girmesiyle şirketteki pozisyonu kısa bir süre içinde Satış Direktörlüğüne yükselmiş ve 2013 yılında Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin Genel Müdürü olmuştur. Şu anda Verifone Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da Başkan Yardımcısı & Genel Müdür olarak görev almaktadır. Özgür, sorumluluğu altındaki bölgede yaklaşık 40 ülkeyi yönetmektedir. Kapsamlı müşteri anlayışı ve piyasa bilgisi ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde Verifone’a güçlü katkılar sağlamaya devam etmektedir. Amacı, mevcut çözüm ve hizmetleri genişleterek, güvenliği sağlayarak ve e-ödeme erişimini herkese sunarak, Verifone’un bölgedeki ödeme inovasyonlarını yönetmeye devam etmektir. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamış olup akıcı bir şekilde Fransızca ve İngilizce konuşmaktadır.

Bilge Onur
Turkcell İşveren Markası ve İç İletişim Müdürü

Bilge Onur

Notre Dame de Sion ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Bilge Onur, 2002 yılında Université de Lille Marketing DEA programını tamamlamıştır. Halen Turkcell Insan Kaynakları Departmanı çatısı altında Turkcell İşveren Markası ve İç İletişim Bölümünü yönetmektedir. 15 yılı aşkın bir süre Carrefour/DiaSA, Tesco Kipa, TTNET, Türk Telekom, Turkcell gibi dev markaların pazarlama iletişimi departmanlarını yöneten Bilge Onur, son yıllarda İnsan Kaynakları Markası yönetimi konusuna yoğunlaşmıştır. Liderliğini yaptığı ekipleri ve markaları, özgün ve alanında ilk olan uygulamalarla her zaman bir kademe yukarıya taşıyan Bilge Onur, bir kız çocuk annesidir.

Ela Kulunyar
Doğuş Otomotiv İK ve Süreç Yönetimi Genel Müdürü

Ela Kulunyar

Ela Kulunyar İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Çalışma hayatına Beymen’de Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, görevine Beyoğlu Mağazası’nda Müdür Yardımcısı olarak devam etmiştir. 1985 sonrasında Koç Grubu bünyesindeki farklı şirketlerde, Dış Ticaret ve Satış alanlarında farklı pozisyonlarda 15 yıl çalışmalar yapmıştır. 1996’dan itibaren önce Koç Topluluğu Dış Ticaret Grubu’nun Türkiye ve yurt dışı şirketlerinin, sonrasında Gıda ve Perakende Grubu’nun İnsan Kaynakları ile ilgili faaliyetlerinin yönetimini üstlenerek tüm insan kaynakları süreçlerinin gelişimine yönelik çalışmalar yapmıştır. 2008-2016 yıllarında Doğuş Otomotiv Grubu’nda İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Direktörü olarak görev yapmıştır. Kasım 2016’dan beri Doğuş Otomotiv Grubu’nda İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Genel Müdürü olarak İnsan Kaynakları, Süreç Yönetimi, İdari ve Teknik İşler fonksiyonları ile Yetkili Satıcı ağındaki İnsan Kaynakları süreçlerinin geliştirilmesini ve yönetimini yürütmektedir.

Fatih Uysal
Kariyer.net Genel Müdür & CEO

Fatih Uysal

Galatasaray Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Fatih Uysal, kariyerine 1999 yılında Danone’de başladı. Uysal, şirketin Türkiye ofisinde birçok farklı markada sorumluluklar üstlendi ve 2006 yılında Danone Group Genel Merkezi’ne (Fransa) Global Pazarlama Müdürü olarak atandı. Burada geniş bir coğrafyada 40’a yakın ülkeye pazarlama stratejilerinin oluşturulması ve uygulanması konusunda destek verdi. Fatih Uysal, yurt dışı görevindeki son yılını Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’dan Sorumlu Global CRM Direktörü olarak Hollanda’da geçirdi. 2010 yılında Türkiye’ye geri dönerek Vodafone bünyesinde Pazarlama Direktörü olarak göreve başlayan Uysal, bu süreçte birçok farklı segmentin ve projenin lansmanına liderlik etti. Uysal, Şubat 2017 itibariyle online ortamdaki en büyük insan kaynakları platformu olan Kariyer.net’te Genel Müdür olarak görev yapıyor.

Prof. Dr. Türker Armaner
GSÜ Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Türker Armaner

Tahta Saplı Bıçak (2007) ve Hüküm (2016) romanlarım ile Tarih ve Temsil (2014) adlı felsefe çalışmam, 2004 Güz döneminde ders vermeye başladığım, halen de öğretim üyesi olarak çalıştığım Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü’ndeyken çıktı. Bu süreçte Boğaziçi Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde çeşitli programlarda misafir öğretim üyesi olarak ders verdim. Taş Hücre (2000) ve Dalgakıran (2003) öykü kitaplarım basıldığında Yeditepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde ders veriyordum; 2003 Bahar döneminde de yine misafir öğretim üyesi statüsünde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde “Sanat Felsefesi ve Estetik” dersi açtım. Aynı sene Søren Kierkegaard’un Kaygı Kavramı çevirim çıktı. İlk ders verdiğim üniversite, 1996 Güz döneminde, o sırada yazmakta olduğum doktora tezimin ekseninde seçmeli bir ders açtığım Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü oldu. Kıyısız (öyküler), bir sene sonra, 1997’de basıldı. Paris VIII-Saint Denis Üniversitesi’nde 2002 Haziran ayında savunduğum doktora tezim, “Fichte’nin Sisteminde ‘Devlet’ Kavramı”, Fransa’da iki sene sonra ANRT tarafından basıldı. Norveç’e, Bergen Üniversitesi’nde okumaya Paris’ten önce gitmiştim, 1992’de. Onun öncesinde Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptım, daha öncesinde de Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde lisans… 1968 yılında İstanbul’da doğdum.

Fatih Altaylı
Habertürk Gazeteci, Yazar, TV Programcısı

Fatih Altaylı

Galatasaray Lisesini 1981 yılında bitiren Fatih ALTAYLI aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine girmiş, bu dönemde Cumhuriyet Gazetesi’nde çalışmaya başlamış ve ardından 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulunda öğrenimini sürdürmüştür. Fatih Altaylı, Fransızca ve İngilizce konuşup yazabilmektedir. Altaylı gazeteciliğe başladıktan sonra sırasıyla: 1984 -1987 yılları arasında Cumhuriyet Gazetesinde muhabirlik ve editörlük,. 1987- 1989 yılları arasında Gelişim Yayınlarında çeşitli dergilerde Yazı İşleri Müdürlüğü, 1989-1992 yılları arasında Güneş Gazetesi’nde Yönetim Kurulu Üyeliği, Yayın Koordinatörlüğü, Ankara Temsilciliği ve Yazarlık , Asil Nadir medya grubunda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 1992 yılında Best FM’in kuruluşunu gerçekleştirmiştir. 1994 yılında Hürriyet Gazetesinde Yazarlığa başlamıştır. Aynı yıl Kanal D Televizyonun’ da Teke Tek Programına başlamış, 1995 yılında Teke Tek Show TV’ye transfer olmuştur. 1996- 2002 yılları arasında Kanal D Televizyonu’ n da İcra Kurulu Üyeliği , Genel Müdür Yardımcılığı ve Cine 5 Televizyonu’nda “ Başka Yer de Yok” Programının, Kanal D’de Teke Tek programının yapımcılığı ve sunuculuğunu yapmıştır. 2002 yılında Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmenliğini de üstlenmiştir. 2005 Ağustosunda Sabah gazetesinde geçmiş ve 2006 yılının Ocak ayında Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olmuştur. Nisan 2007'de TMSF yönetiminin Sabah Gazetesine el koymasının ardından, Sabah Gazetesi'nden istifa eden Fatih ALTAYLI 2009-20014 yıllarında Ciner Medya Grubuna bağlı Haber Türk Gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Fatih Altaylı şu an, Ciner Medya Grubuna bağlı Haber Türk Gazetesinde yazılarına ve Haber Türk televizyonunda Teke Tek ve Teke Tek Bilim programı yapmaktadır Altaylı belgesel dalında Sedat Simavi Ödülünün, TİKAD'ın ve Avrupa Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa verdiği "Eğitime Katkı Onur Ödülü" nün de aralarında bulunduğu pek çok mesleki ödülün sahibidir. "Haydi Kızlar Okula" "sürekli aydınlık için bir dakika karanlık" ve "Temiz İnternet" kampanyalarının mimarlarındandır.

İlker Fatih KUŞÇU
Bloomberg HT Gazeteci, Spor Yazarı, TV Programcısı

İlker Fatih KUŞÇU

1967 Antakya doğumlu. Kadıköy Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. ATV, KanalD, Star, NTV, CNNTurk, Kanal24, A Haber, TRT ve ShowTV’de,   spor muhabiri, spiker, editör, yapımcı görevlerinde bulundu, yöneticilik yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde haber, makale ve yorumlar yazdı. 2005 İstanbul Şampiyonlar Ligi Finali içinde, TV Yayınları Sorumlusu olarak yer aldı. 2010 FIFA Dünya Kupası'nda Türkiye yayıncısı TRT'nin lojistik organizasyonunu gerçekleştirdi. 2015 yılından bu yana, Gilette/Milliyet Yılın sporcusu yarışması, TSYD-Yılın En İyileri, yarışmalarında jüri üyesi. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu organizasyonunda 3 yıl üst üste görev aldı. Avusturya Havayolları, BenQ ve BenQ-Siemens Mobile basın danışmanlıklarını yürüttü. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda iletişim / Pazarlama İletişimi konularında eğitim verdi.  İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde, 2014 Türkiye Spor Endüstrisi Zirvesi'ni düzenledi. Medipol Üniversitesi’nde, “Kurumsal İletişimde Sporun Kullanımı” ve “Medya ve Sosyal Hizmetler” derslerini veriyor. Business HT'de, spor ekonomisi yayınları yaptı. Halen Bloomberg HT kanalında sunucu ve yapımcı olarak mesleğini sürdürüyor.

Binnur Zaimler
DÜET Employer Branding Program Başkanı

Binnur Zaimler

Galatasaray Lisesi’nin ardından İTÜ Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Binnur Zaimler 1993 yılında İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetimi alanında Koç Holding A.Ş ‘de MT olarak iş hayatına başlamıştır. Beko, Arçelik, Marks And Spencer, AVEA gibi çeşitli şirketlerde üst düzey görevlerden sonra uzun yıllar çalıştığı Doğan Grubunda, Holding İnsan Kaynaklarından sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. EFQM, Kalder, ISO denetim çalışmalarının yanısıra Sabancı Üniversitesi EDU’da 2006-2007 yıllarında danışmanlık da yapmış olan Zaimler GSÜ Mediar Danışma Kurulu, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Galatasaray Spor Klübü ve ISAR (Uluslararası Astroloji Derneği) üyesidir.