Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan
Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Lojistik Derneği (LODER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan

Galatasaray Lisesi'nden sonra 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü tamamladı. Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans derecelerini Fransa'da ENSGI'den (Ecole Nationale Superieure de Génie Industriel) 1996 yılında ve Boğaziçi Üniversitesi'nden 1997 yılında aldı. Endüstri Mühendisliği alanındaki doktora tezi çalışmalarını, kendisine verilen Yükseköğretim Kurulu yurtdışı doktora bursu sayesinde INPG (Institut National Polytechnique de Grenoble), Grenoble, Fransa'da sürdürdü. Tez çalışmalarının bir kısmını, Région Rhône Alpes Avrupa Birliği Doktora Bursundan faydalanarak Université Laval, Québec, Kanada'da yaptı. Doktora tezi çalışmalarını tamamlayarak 1999 yılında Doktor unvanını aldıktan sonra, Galatasaray Üniversitesi, Mühendislik ve Teknoloji Fakültesinde 2000 yılında Yardımcı Doçent, 2004 yılında Doçent ve son olarak 2009 yılında Profesör kadrolarına atandı. 2015 yılı itibarıyle Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Endüstri mühendisliği, lojistik, tedarik zinciri ve dijitalleşme alanlarında çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi, bildirileri ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Lojistik Derneği (LODER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Prof. Büyüközkan, stratejik yönetim, lojistik ve tedarik zinciri başta olmak üzere değişik konularda endüstriyel eğitimler ile yenilikçi sistemler kurma, sistem iyileştirme ve dijitalleşme odaklı stratejik danışmanlık hizmetleri vermekte, endüstriyel projeler gerçekleştirmektedir. TÜSİAD Bilgi ve İletişim Teknolojileri çalışma grubu üyesidir.

Prof. Dr. Banu Baskan Karsak
GSÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Banu Baskan Karsak

Prof. Dr. Banu Baskan Karsak 1972 yılında İstanbul'da doğdu. 1991 yılında Galatasaray Lisesi'ni, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde ise Doktora eğitimini tamamladı. 1995 yılından beri Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde görev yapan Karsak kurumsal iletişim, kurumsal sosyal sorumluluk, kurum kimliği ve imajı, kurumsal itibar konularında çalışmaktadır. Karsak'ın editörlüğünü yürüttüğü "Kurumsallık Parantezinde Yönetim ve İletişim" başlıklı ve yazarlığını yaptığı "Kurumsal İletişim" adlı bir kitabı bulunmaktadır.

Prof. Dr. E. Murat Engin
GSÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi GSÜ SEM Başkanı

Prof. Dr. E. Murat Engin

1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden lisans diplomasını alan Prof. Dr. E. Murat ENGİN aynı yıl araştırma görevlisi olarak atandı. Yüksek lisansı takiben Berlin Teknik Üniversitesi Hukuk Enstitüsünde DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) bursuyla doktora araştırmasını tamamladı. Ekim 1998 tarihinde Ankara Hukuk Fakültesinde hukuk doktoru unvanını aldı. Aynı yıl Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne atandı. 2003 yılında Çağa Hukuk Ödülü'ne layık görüldü ve Kasım 2012 tarihinde Profesör olarak atandı. Halen, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü ve olarak görev yapmakta ve akademik faaliyetlerini İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında sürdürmektedir. Murat Engin GSÜ SEM (Sürekli Eğitim Merkezi) Müdürlüğünü de yürütmektedir.

Avrupa Sosyal Şartı ve Sosyal Haklar Akademik Ağı(RACSE/ANESC) Türkiye Koordinatörü, İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Uluslararası Derneği, İstanbul Barosu Çalışma Hukuku Komisyonu, Omurilik Felçlileri Derneği Denetim Kurulu üyelikleri bulunmaktadır.

Doç. Dr. Nazlı Aytuna
GSÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi GSÜ MEDİAR Başkanı

Doç. Dr. Nazlı Aytuna

Doç.Dr. Nazlı Ülbay Aytuna, Galatasaray Lisesi'nin ardından Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünü tamamlamış, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Devlet burslusu olarak gittiği Fransa'da Paris I Pantheon Sorbonne Üniversitesi'nde siyaset bilimi alanında gerçekleştirmiştir. 2012 yılında iletişim bilimleri alanında Doçent olmuştur. Siyasi iletişim, ikna stratejileri, dijital iletişim alanlarında yayınları bulunmaktadır. Halen Galatasaray Üniversitesi'nde lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler vermektedir. Nazlı Ülbay Aytuna GSÜ MEDIAR (Medya araştırmaları enstitüsü) müdürlüğünü de yürütmektedir. Evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Binnur Zaimler
DÜET Employer Branding Danışman

Binnur Zaimler

Galatasaray Lisesi'nin ardından İTÜ Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Binnur Zaimler 1993 yılında İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetimi alanında Koç Holding İnsan Kaynakları bölümünde iş hayatına başlamıştır. Beko, Arçelik, Marks and Spencer, AVEA gibi çeşitli şirketlerde üst düzey görevlerden sonra uzun yıllar Doğan Yayın Holding ve Doğan Holding İnsan Kaynaklarından sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM), Kalder, ISO çalışmalarının yanı sıra Sabancı Üniversitesi EDU bünyesinde 2006-2007 yıllarında danışmanlık da yapmış olan Zaimler 2012 yılından bu yana GSÜ MEDIAR Danışma Kurulundadır. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Galatasaray Spor Kulübü ve ISAR (Uluslararası Astroloji Derneği) üyesidir. DÜET REKLAM ekibinde İşveren Markası ve Yönetim Danışmanı olmaktan büyük mutluluk duyan Binnur Zaimler evli ve bir kız çocuk annesidir.

Ülkü Özcan
ÇİMSA Genel Müdür

Ülkü Özcan

Ülkü Özcan Galatasaray Lisesinin ardından, 1999 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olmuştur. 1998 yılından itibaren Lafarge Türkiye'de sırasıyla Kıdemli Stratejist, Strateji ve İş Geliştirme Müdürü, Pazarlama Projeleri Müdürü olarak görev yapmıştır. Sabancı Topluluğuna 2010 yılında katılan Özcan, Çimsa'da sırasıyla Strateji ve İş Geliştirme Müdürü, Strateji ve Pazarlama Müdürü, Strateji ve Pazarlama Direktörü, Strateji, Pazarlama, Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı görevlerini yürütmüştür. Ülkü Özcan, 2015 yılından bu yana Çimsa Beyaz Çimento ve Özel Ürünler Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmekteydi.

Ülkü Özcan 1 Ekim 2018 itibariyle atandığı Çimsa Genel Müdürlüğü görevine devam etmektedir. Özcan, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından 2019 yılında 7.'si gerçekleştirilen "Türkiye'nin En Güçlü 50 Kadın CEO'su" araştırması kapsamında ödül alarak, listede 12. sırada yer aldı.

Ahu Özyurt
Woman TV Genel Yayın Yönetmeni, TV Programcısı

Ahu Özyurt

Ahu Özyurt, Türkiye'nin tek kadın kanalı Woman TV'nin Genel Yayın Yönetmeni ve TV100'de yayınlanan "Şimdi Konuşalım" programının moderatörüdür. Cumartesi günleri de RSFM'de "Fotoğrafın Tamamı" isimli bir radyo programı yapmaktadır.

Uzun süre CNN Türk'un "10'dan sonrası" kuşağı ve "Türkiye'nin Gündemi" tartışma programının da moderatörlüğünü yürüten Ahu ÖZYURT bu görevleri öncesinde CNN Türk ve Milliyet'in Washington Temsilcisiydi. Hürriyet Daily News Gazetesi'ndeki haftalık köşe yazarlığı görevini de CNN Turk'teki görevlerini de 19 Mayıs 2018 tarihinde bırakmak zorunda kaldı.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden lisans ve Columbia Üniversitesi'nden Master derecesi bulunan Özyurt, 1993'te başladığı kariyerinde ayrıca Ankara'da Show TV diplomasi muhabirliği, Atv'de polis adliye muhabirliği, NTV ve CNBC-E'de sunuculuk görevlerini üstlendi.

Suriye ve Ukrayna krizlerini, İran'da Ruhani dönemine geçiş sürecini yerinde izleyen Özyurt, İran'daki kapalı bulunan ABD Büyükelçiliği binasına uzun zaman sonra giren ilk batılı gazeteci olarak ve gözlemlerini CNN Turk'te yayınlanan "ELÇİLİĞİN SIRLARI" kısa belgeselde topladı.

TSK'daki değişim sürecini anlatmak için hazırladığı kadın askerleri anlatan "TSK'da KADIN GÜCÜ" Özel haber dizisini yine CNN Turk'te ve Hürriyet'te yayınladı.

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nden iki kez en iyi sunucu ve bir kez de Yavuz Gökmen özel ödülü sahibi olan Özyurt, 2008 ABD Başkanlık seçimini takip ettiği, "Obama: Bir Kusursuz Fırtına" ve gazeteciliğin satır aralarını anlattığı "Gece Görüşü" isimli iki kitabı bulunmaktadır.

Harvard Kennedy School yönetici eğitim programında "Kadın ve Güç Yönetimi" sertifikası sahibi, Basın Konseyi Yüksek Kurulu Üyesi'dir.

Selin Deniz Şimşek
Metro Cash and Carry - Almanya Yetenek Yönetimi ve İşveren Markası Direktörü

Selin Deniz Şimşek

Galatasaray Lisesi'nin ardından 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olan Şimşek, iş hayatına Philip MorrisSA'da İnsan Kaynakları Departmanında başlamış, ardından Superonline'da İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev almış ve kariyerine yine aynı kurumda İnsan Kaynakları Müdürü olarak devam etmiştir.

Şimşek, bu görevinde tüm insan kaynakları fonksiyonlarının koordinasyonundan sorumlu olup aynı zamanda 'ISO 9001 Kalite Güvence sistemine geçiş', 'Kâğıtsız Ortama Geçiş', 'Yetkinlik Sistemi Kurulma Süreci', 'İç iletişim stratejisinin yapılandırılması ve 'İnsan Kaynakları Dış Kaynak (outsourcing) kullanımı' gibi projeleri hayata geçirmiştir.

2006 -2010 yılları arasında Unilever Türkiye, İran, İsrail ve Orta Asya Yetenek Geliştirme ve Eğitim Müdürü olarak görev yapan Şimşek, işe alım süreçleri, potansiyel yetenek değerlendirme merkezlerinin oluşturulması ve gelişim programlarının sorumluluğunu üstlenmiştir.

Şimşek, 2011- 2013 yılları arasında Telpa Telekomünikasyon'da İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmış, İnsan Kaynakları departmanının yeniden yapılanması, şirketin kültür ve yetkinlik tanımlamalarından başlayıp tüm IK süreçlerinin kurgulanmasını ekibiyle birlikte hayata geçirmiştir.

2013 ve 2015 yılları arasında, British American Tobacco Türkiye'de Ticari Fonksiyonlardan Sorumlu İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak görev yapmış, şirket IK stratejisinin oluşumuna katkıda bulunmuş, sorumlu olduğu 1500 kişilik ticari ekiplere liderlik ve IK konularında danışmanlık yapmıştır.

2015 yılında METRO Cash and Carry Türkiye'de İnsan Kaynakları Grup Müdürü olarak çalışmaya başlamış, şirketin iş ve kültürel değişim ajandasında aktif rol oynayarak, 2 yıl boyunca değişim yönetimi, organizasyonel dizayn, yetkinlik ve ceri gelişim programları gibi konularda çalışmıştır. 2017 yılında, şirketin Düsseldorf'taki global merkezine atanarak, Yetenek Yönetimi ve İşveren Markası Direktörü olarak hala çalışmaktadır.

Selin Deniz Şimşek, evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Fatih Uysal
Kariyer.net Genel Müdür

Fatih Uysal

Galatasaray Lisesi'nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Fatih Uysal, kariyerine 1999 yılında Danone'de başladı. Uysal, şirketin Türkiye ofisinde birçok farklı markada sorumluluklar üstlendi ve 2006 yılında Danone Group Genel Merkezi'ne (Fransa) Global Pazarlama Müdürü olarak atandı. Burada geniş bir coğrafyada 40'a yakın ülkeye pazarlama stratejilerinin oluşturulması ve uygulanması konusunda destek verdi. Fatih Uysal, yurt dışı görevindeki son yılını Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika'dan Sorumlu Global CRM Direktörü olarak Hollanda'da geçirdi. 2010 yılında Türkiye'ye geri dönerek Vodafone bünyesinde Pazarlama Direktörü olarak göreve başlayan Uysal, bu süreçte birçok farklı segmentin ve projenin lansmanına liderlik etti. Uysal, Şubat 2017 itibariyle online ortamdaki en büyük insan kaynakları platformu olan Kariyer.net'te Genel Müdür olarak görev yapıyor.

Özlem Başer Kalkan
HDI Sigorta İnsan Kaynakları, Eğitim ve İç İletişim Grup Müdürü

Özlem Başer Kalkan

Özlem Başer Kalkan, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun olduktan sonra yine Boğaziçi Üniversitesinde Yetişkin Eğitimi lisansüstü programını tamamlamıştır.

Sigorta, telekomünikasyon, gıda gibi çeşitli sektörlerin lider şirketlerinde stratejik ve operasyonel seviyelerde insan kaynağı yönetim deneyimi kazanmış, yeniden yapılanma, değişim, şirket satın alma, birleşme ve büyüme projelerinde önemli görevler üstlenmiştir. Özlem Kalkan 2011 yılından bu yana HDI Sigorta İnsan Kaynakları, Eğitim ve İç İletişim Grup Müdürü olarak çalışmaktadır. Bu görevi sırasında; HDI Sigorta 2018 yılında Liberty Sigorta'yı, 2019 yılında ise Ergo Sigorta'yı bünyesine katmıştır. Profesyonel yöneticilik görevinin yanısıra Gestalt uygulayıcılığı, ICF-PCC koçluğu (Professional Certified Coach) başta olmak üzere kişisel gelişim yolculuğuna devam etmektedir.

Özlem Başer Kalkan evli ve bir kız çocuk annesidir.

Ceran Dereobalı
Hepsiburada İnsan Kaynakları Direktörü

Ceran Dereobalı

Ceran Dereobalı 'Hepsiburada İnsan Kaynakları Direktörü' olarak insan kaynaklarıyla ilgili tüm politika, program ve hizmetler, ücret yönetimi, yetenek yönetimi, işe alım alanlarını yönetmektedir.

Dereobalı, Avusturya Lisesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirmiştir. Accenture şirketinde yönetim danışmanı olarak Türkiye'nin çeşitli şirket ve sektörleri için organizasyonel gelişim ve İK dönüşüm projelerini yönetmiştir. Altı yıllık danışmanlık kariyeri sonrasında Yemeksepeti İnsan Kaynakları Direktörü olarak beş yıl boyunca görev yapmış, daha sonra Temmuz 2019 tarihinde Hepsiburada'ya katılmıştır.

Erhan Acar
IAB - Uluslararası Interaktif Reklamcılar Derneği YK Üyesi Dijital Dönüşüm Direktörü

Erhan Acar

Ekonomi eğitimi alarak çalışma hayatına 1998 yılında Radikal Gazetesi ve Fanatik Gazetesi'nin İnternet Operasyonlarında başlamış olan Erhan Acar, 2000-2006 yıllarında Doğan Online (E-kolay) kurucu ekibinde yer alarak başta e-kolay.net portalı olmak üzere bigpara.com, arabam.com gibi birçok web sitesi ile Türkiye'nin en büyük reklam ağı Medyanet'in kuruluşunda yer almış ve ilerleyen zamanda web operasyonlarında yöneticilik yapmıştır.

2006 yılından 2014 yılına kadar Hürriyet Grubunda sırasıyla İnternet Operasyonları Müdürü, Hürriyet Portal ve İş Geliştirme Koordinatörü ve Hürriyet Internet Grubu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış, son iki yılında İcra Kurulu üyeliği yapmıştır. 2015 yılının başında Sözcü Gazetesi'nde aldığı 'Dijital Grup Direktörlüğü' görevini halen sürdürmektedir.

IAB (Uluslararası interaktif reklamcılar derneği) Türkiye teknik ölçümlerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği; GÜR (Dijitalde güvenli reklam platformu) Yürütme Kurulu Başkanlığı da yapmaktadır.

Halil Aksu
Digitopia Limited Kurucu & CEO

Halil Aksu

Halil Aksu sofistike bir düşünür, tutkulu bir yapıcı, seri girişimci ve oldukça tecrübeli bir yönetim danışmanıdır. Gelecekle ilgili son derece iyimserdir ve elinden geldiğince daha güzel olması için katkıda bulunmaktadır. Bugünlerde dijital dönüşüme kafayı takmış durumdadır. Tüm şirketler, tüm kurumlar, tüm ülkeler, tüm şehirler, hatta tüm bireyler dijital dönüşüm tarafından etkilenecektir. Digitopia yeni nesil bir yönetim danışmanlığı şirketidir, yalnızca dijital dönüşüme odaklıdır. Sahip olduğumuz özgün yöntemler, geniş ekosistem gücü, zengin deneyimler ile müşterilerimizin müşteri deneyimi, operasyonel mükemmellik ve dijital inovasyon alanında beklenti ötesi çözümler üretiriz.

Michele Cedolin
GSÜ Mühendislik Fakültesi Araştırma Görevlisi Youtuber

Michele Cedolin

1992 yılında Istanbul'da dünyaya gelen Michele Cedolin, İtalyan kökenli bir ailenin üçüncü çocuğudur. 2010 yılında Galatasaray Lisesini 2014 yılında da Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. 2016 yılında Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisansının yanında İstanbul Üniversitesi İşletme Lisansını da tamamlamıştır. Aynı zamanda İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı olan Cedolin, küçüklükten gelen oyunculuk kariyerini, kendine ait Youtube kanalında sürdürmekte, sosyal medyada çeşitli görevler üstlenmektedir. Şimdilerde, akademik kariyerini Galatasaray Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak devam ettirmekte ve doktorasını yapmaktadır.

Mehmet Köksal
GSÜ Öğrenci Komedyen

Mehmet Köksal

Galatasaray Üniversitesi İletişim Bölümü 2.sınıfta öğrenci olan Mehmet Köksal oyunculuk ve komedyenlik yeteneklerini de geliştirmiştir. Son zamanlarda 'Sahne Bizim Ev Kira' ismiyle çeşitli gösteriler gerçekleştirmektedir.